На 1 листопада 2024 року рівень імунізації населення Одеської області залишається недостатнім і не відповідає стандарту ВООЗ у 95%, повідомили в Одеській ОВА. Заступниця гендиректора Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Дорошенко зазначила, що усі обов’язкові вакцини є в медичних закладах області, але не вистачає доз для ревакцинації від дифтерії та правця.
Наразі Одещина має 5 тисяч доз для ревакцинації, і очікується додаткове постачання 6,5 тисяч доз цього тижня, передав кореспондент “Інформеру” з брифінгу ОВА. Після отримання нової партії вакцин на початку наступного тижня планується завершити заплановані заходи імунізації.
За 9 місяців 2024 року вакцинацію проти туберкульозу пройшли лише 67% населення. Щеплення від поліомієліту отримали 57% дітей до року, 49% до 18 місяців і близько 50% у віці 6 та 14 років. Вакцинацію проти кашлюку, дифтерії та правця запланували для понад 11 тисяч дітей, проте щеплення отримали лише 60% з них.
Проведена аналітика свідчить про відсутність колективного імунітету від інфекцій, як-от дифтерія, правець та кашлюк. Середній рівень вакцинації становить 55-60%, що підвищує ризик захворювань та можливі спалахи. У зв’язку з цим МОЗ ініціювало додаткові заходи імунізації до кінця листопада.
На початку кампанії верифікували дані, визначивши 111 тисяч осіб, які потребують вакцинації. В області вже вакцинували понад 50% населення, покращилися показники щеплень серед дорослого населення та дітей до 6 років.
За даними моніторингу по країні, близько 60 тисяч дітей залишаються нещепленими від кору, кашлюку та правця, понад 200 тисяч не пройшли ревакцинацію, а серед дорослих більше 1,5 мільйона потребують додаткових доз вакцини. Це створює ризик спалаху.
Востаннє спалах дифтерії в Одеській області був у 2002-2004 роках, коли захворіли понад 1000 людей, з яких більше 100 померли. Спалах вдалося зупинити завдяки додатковій вакцинації.
Тетяна Дорошенко нагадала, що кожна доросла людина має проходити ревакцинацію кожні 10 років, починаючи з 16-річного віку. Якщо дата щеплення невідома, слід звернутися до сімейного лікаря для встановлення графіка вакцинації.
Враховуючи прикордонне розташування Одеської області та міграційні потоки, створення колективного імунітету є необхідним для зниження ризиків інфекцій.