Одесу відвідала лауреатка Пулітцерівської премії

Лауреатка Пулітцерівської премії, авторка книг про голодомор в Україні та ГУЛАГ Енн Епплбом завітала до Одеси. 

Про це повідомив, історик, археолог та волонтер Олександр Бабич

Сиджу, нікого не чіпаю, лагоджу волонтерство… І тут до мене заходить Енн Епплбаум і починає брати інтерв’ю“, – зазначив він.

Енн Епплбом – американська історик, письменниця та журналістка, лауреат багатьох міжнародних літературних премій.

У 2003 році видала свою книгу “Історія ГУЛАГу” й отримала за неї Пулітцерівську премію, а також британську Премію Даффа Купера. Книга розповідає про історію радянської системи концентраційних таборів і описує щоденне життя в таборах.

У 2011 році видала книжку “Голоси ГУЛАГу: Антологія”.

У 2017 році видала свою книгу “Червоний голод. Війна Сталіна проти України” й отримала за неї свою другу британську Премію Даффа Купера. Книга розповідає про людино-створений штучний голод 1932-33 років що отримав назву Голодомор, за допомогою якого радянська влада мала на меті знищити українську націю та перетворити її на homo Sovieticus.

Нагадаємо, археолог Олександр Бабич та фахівці Інституту національної пам’яті, археологи, волонтери, громадські організації, що спеціалізуються на пошукових роботах на місці поховання жертв політичних репресій 1938-1941 років, знайшли на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги перші рештки загиблих від репресій 30-х років.

В липні Міністерство культури та інформаційної політики України надало дозвіл на проведення польових досліджень на місці поховання жертв політичних репресій 1938-1941 років.

Раніше одеський історик знайшов документи щодо масових розстрілів на Овідіопольській дорозі.

Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій рекомендувала Одеській міській раді утриматись від надання дозволів на проведення земляних та будівельних робіт на ділянці, де можуть бути масові поховання жертв політичних репресій в районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги.

Комісія порекомендувала продовжити пошуки поховань на цій території та відшукати матеріали досліджень, які проводилися у 2008 році.

Справа в тому, що в муніципалітеті розглядають можливість перенесення гаражів, розташованих біля місця масових розстрілів, що проводили на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги у 30-х роках минулого сторіччя. Наразі там проводяться дослідження силами краєзнавців та істориків. 

Раніше Інститут національної пам’яті звернувся до міської ради з проханням провести тут дослідження.