В Одесі відкриють новий центр для переселенців з гарячих точок

Центр для переселенців планують відкрити до кінця липня. Наразі у приміщенні йдуть ремонтні роботи. Про це на брифінгу в Одеському медіа центру розповіла директор  департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олена Китайська, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Площа приміщення – півтори тисячі кв. метрів. У центрі переселенці з горячих точек України будуть проживати тимчасово. Також там будуть надавати психологічну, соціальну та юридичну допомогу.

Це двухповерхова будівля за адресою Хімічна, 5 Будівля розрахована на 100 осіб. Там люди будуть не тільки проживати, а ще будуть будівлі для комплексних занять та реабілітації, – розповіла Олена Китайська.

Наразі в Одесі зареєстровано 70 тисяч переселенців з гарячих точок – з Херсонської, Запорізької, Харківської, Донецької областей. Для них працюють 4 гуманітарних центри. Також переселенці можуть отримати навчання або роботу через центр зайнятості. За період з червня 2022 року працевлаштувались 800 переселенців. Вони можуть отримати будь-яку послугу, як і одесити.

Наприклад, це може бути фінансова допомога для закриття заборгованості комунальних послуг.

Також в Одесі працює «Центр допомоги врятованим», де переселенці також можуть отримати психологічну та юридичну консультацію.

До 1 травня працівники департаменту зустрічали на Одеському вокзалі переселенців, які їхали у безпечні міста транзитом через Одесу, – їм надавали допомогу та інформацію. Але зараз поток переселенців зменьшився, тому було прийнято рішення, що усі, кому потрібна допомога, можуть звертатися у Центр на вулиці Косовській. Інформація про нього є на білбордах та у довідниках.

Щодо надання постійного житла для переселенців, посадовиця зазначила наступне.

Що стосується нового будівництва – був закладений будинок, їм опікується департамент капітального будівництва. У разі якщо буде збудоване житло, воно буде або передаватися фонду тимчасового житла або фонду соціального житла для розміщення у тому числі внутрішньо переміщених осіб, – розповіла Олена Китайська.

В першу чергу право на отримання постійного житла мають особи з дітьми, люди з інвалідністю, пенсіонери, які втратили житло, внаслідок бойових дій.

Треба подати документи і будуть вираховувати кількість балів. Якщо кількість балів однакова, тоді пріоритет у тої родини, яка перша подала заяву, – додала чиновниця.

Треба відмітити, що на соціальне житло мають право різні соціальні категорії, і статус ВПО не надає переваги.