Про це розповіла директорка благодійного фонду Хвиля’91 Катерина Новачук. За її словами, головним із векторів роботи фонду є надання військовим дронів Dji та інших марок. Такі БПЛА здатні нищити дорогу техніку окупантів.
Ці безпілотники передусім допомагають у розвідці, використовувати їх як системи скидання снарядів – дуже дороге та нераціональне задоволення, але іноді у військових немає іншого вибору. Тож ми почали цікавитися ударними дронами FPV – first person view, що означає «вид від першої особи», — розповідає Катерина Новачук.
Восени 2022 року фонд почав розвивати фабрику ударних дронів FPV, а перші результати побачили вже до нового року.
Собівартість нашого дрона є доволі демократичною. Для порівняння: якщо DJI Mavic 3 Fly More Combo коштує приблизно 2,5-3 тис. доларів, до того ж їх експортують в обмеженій кількості, то собівартість нашого дрона складає 250-300 доларів. Ймовірність, що вісім-десять FPV влучать у ціль, більша, ніж у одного «мавіка», — додали у фонді.
Також волонтери повністю закривають вироблення й доставлення дронів: від закупівлі запчастин до безпосередньої передачі на фронт.
Наразі інженери розробляють «Ластівку» – середний дрон-бомбардувальник, що може скидати декілька снарядів. Крім дрона, військові потребують комплект до нього – окуляри, пульти, модулі, антени й ретранслятори.
На це також треба збирати кошти, щоб забезпечити наших захисників і захисниць. При правильному застосуванні наші дрони успішно вражають ворожі цілі: окопи, БТРи, пікапи, КамАЗи, — перераховує директорка фонду.
Такі безпілотники дуже ефективні в міських боях, оскільки здатні залітати у важкодоступні місця, наприклад, у будівлі. При цьому пілоти повинні мати високі професійні навички, керувати цими дронами значно складніше, ніж «мавіками».