Національне антикорупційне бюро заявило про викриття корупційної схеми на держпідприємстві «Поліграфічний комбінат «Україна» у 2013–2016 роках, керівником якого тоді був екс-голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов. Про це 21 липня повідомила прес-служба НАБУ.
Це стало результатом співпраці у рамках міжнародної слідчої групи України, Естонії та Франції під егідою Євроюсту. Йдеться про заволодіння коштами поліграфічного комбінату «Україна» на суму понад 450 млн. грн.
У НАБУ поінформували, що 20 липня 2023 року про підозру повідомлено п’ятьох осіб. Зокрема, колишньому директору та екс-начальнику відділу поліграфкомбінату та фізичній особі-посібнику. Крім того, до Естонії направлено документи для повідомлення про підозру двом громадянам цієї країни – директору та менеджеру підконтрольної компанії. Також підозру отримав екс-директор підприємства.
У 2013-2016 роках поліграфічний комбінат “Україна” очолював колишній міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Співрозмовник LIGA.net у правоохоронних органах розповів, що 20 липня Степанову повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна) та ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей) Кримінального кодексу України.
За версією слідства, у 2013 році Степанов придбав на підставних осіб естонську компанію, через яку організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків для паспортів, ID-карток, посвідчень водія тощо. Компанія-прокладка закуповувала матеріали безпосередньо у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за цінами, завищеними у чотири-шість разів.
«Екс-директор поліграфкомбінату замаскував як продаж 45% своїх акцій у підприємстві, що фактично не працювало (фактична ринкова вартість близько $100 тис.) іншої підконтрольної компанії за $1,35 млн. Далі їх задекларував, чим фактично отримав можливість використовувати їх.
Частину коштів на суму $150 тис. переведено безпосередньо на рахунки близьких осіб екс-директора», – йдеться у матеріалі. Також Степанов запатентував на підконтрольну компанію право інтелектуальної власності на імплантовані захисні елементи, які використовуються в українських паспортах. Таким чином кожен громадянин, отримуючи документи, платив чиновнику за його «інтелектуальний внесок», зазначили в НАБУ.