Закриті порти Одеси: чому Росія не заблокувала їх повністю

2 серпня в ОК “Південь” заявляли, що три цивільні судна дісталися до українських портів попри російські погрози їх топити. У ВМС помітили, що назвати блокування портів повною блокадою не можна.

“Для того, щоб заблокувати якусь ділянку в морі — потрібно у море виводити відповідно досить потужний склад кораблів. І перекривати цю ділянку у такий спосіб, щоб повз не могли проходити інші судна або наносити вогневе ураження”, — пояснив речник Військово-Морських Сил України ЗСУ Дмитро Плетенчук.

За його словами, росіяни не ризикують виводити угрупування у море і побоюються залишати його в Севастополі. Тому ЗС РФ тримають своє угруповання здебільшого у північно-східній частині Чорного моря.

“Створити блокаду фізичну наразі вони не наважуються, хоча у них угруповання досить велике. Вони теоретично могли б це зробити”, — додав він.

На його думку, саме тому РФ перейшла до “вербального тероризму” — залякують, опитують й погрожують. Утім речник не може назвати дії росіян фізичною блокадою.

Зокрема він згадав щодо погроз завдавати ударів по суднах, додавши, що вони ходять у море під різними прапорами. Тому ураження судна іншої країни було б нападом на неї.

Дунайські порти надалі продовжують функціонувати, хоча близько тижня тому росіяни завдали по них удари.

Джерело