Переливання крові на війні: чому МОЗ запровадить навчання для бойових медиків

Під час повномасштабної війни питання переливання донорської крові українським військовим є вкрай важливим. Після постанови Кабміну у червні бойові медики не могли долучитися до цього процесу, але вже у серпні МОЗ погодилося допускати їх до процедури за умови проходження навчання.

Постанова №681 обурила бойових медиків, оскільки переливання крові — питання життя українських воїнів. На фронті понад 60% смертей, яким можна було б запобігти, пов’язані з крововтратою, наголошували в МОЗ. 

Питанням того, що краще залити в людину, яка втратила кров, займалися Сполучені Штати Америки приблизно останні 30-40 років», — сказала членкиня медичного батальйону “Госпітальєри” Дарина Смольникова. “Десь через 30 років ресерчу (дослідження, – ред.) виявилося, що, якщо з людини вилилася кров, неочікувано, в неї треба залити саме кров, а не щось інше: ніякі фізрозчини, ніякі крохмалі розведені у воді».

Тобто інші рідини не можуть замінити кров. За її словами, фізіологічний розчин навпаки може зменшити шанси людини вижити у довгостроковій перспективі.

Зокрема зупинити кровотечу лише половина проблеми, оскільки далі треба боротися з її наслідками. Наприклад, людина втратила кров, її не поповнили, а відповідно постачання кисню до інших органів зменшується.

Нирки перші страждають. Ці люди, які потім будуть на діалізі або у великої кількості людей є проблеми з центральною нервовою системою, бо коли ми втрачаємо кров — ми втрачаємо кисень до певних органів. Першим від нестачі кисню страждає мозок», — зауважила Дарина Смольникова, яка ще співзасновниця благодійного проєкту «Твоя кров може воювати».

Джерело