Відомий одеський піаніст та засновник фестивалю симфонічної музики Odessa Classics Олексій Ботвінов готує в Європі 10-ювілейний фестиваль. Він відкриється 28 березня у Вільнюсі. Далі пройдуть три концерти у Цюріху. 4 квітня на сцені Тонхалле гратиме Литовський національний симфонічний оркестр, понад 70 музикантів під керуванням Модестаса Пітренаса, та литовський ансамбль Nico.
Солісти – Олексій Ботвінов та Гедімінас Гельготас, засновник та керівник ансамблю Nico. Два в одному: традиційна класика – Брамс та Бах та такі твори сучасної класики на межі кросовера, як Вівальді та Бетховен в обробці Макса Ріхтера. До того ж ансамбль Nico – це мінімалістська музика та перформанс.
Традиційно фестиваль представляє юні обдарування. В Одесі фестиваль провів п’ять конкурсів для найкращих українських музикантів. Роман Федюрко, І премія та Гран-прі Першого Всеукраїнського конкурсу юних піаністів імені Серафими Могилевської, Гран-прі 2023 року конкурсу Горовиця (Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів, WFIMC) – він гратиме в Тонхаллі з швейцарською скрипалкою Ільвою Ейгус. Вони виконають 7 квітня третю сонату Брамса.
Третій концерт у Цюріху буде у храмі Святого Петра. Минулого року Ботвінов вже виступав під цими склепіннями з польським музикантом Янушем Вавровськи. Він грає на скрипці, яку зробив у 1685 році Антоніо Страдіварі. 9 квітня виконають твори Грига, Сільвестрова та інших композиторів.
Далі заплановані різні концерти у Бремені та Бонні, у Греції, можливо, у Таллінні та інших містах. І є особливий швейцарський концерт 25 червня – сольний концерт Євгена Кісіна у рамках Odessa Classics у KKL Люцерна. Голос Кісіна сьогодні найгучніший серед топів класичної музики на захист України. Він і до 24 лютого 2022 року постійно виступав із заявами на підтримку демократії, і тепер каже: “Необхідно підтримувати Україну!” Євгеній Кісін щотижня відправляє гроші захисникам України, бо там добро протистоїть злу.