З початку грудня до лікарні з діагнозом «отруєння чадним газом» потрапили 11 жителів Одещини, включно з дев’ятьма дітьми віком від 2 до 15 років, про це повідомляє пресслужба Головного управління національної поліції в Одеської області.
Поліцейські з’ясували, що дорослі в родинах недбало поставилися до правил пожежної безпеки: не перевірили старе опалювальне приладдя, залишили на ніч ввімкнену газову плиту, закрили заслінкою пічку з тліючими дровами тощо. Ці ситуації могли завершитися набагато гірше для всіх членів сімей, на щастя всі вони зараз почуваються добре.
В своєму повідомлені ГУ НП в Одеської області нагадує, що треба неухильно виконувати вимоги норм пожарної безпеки та не дозволяти дітям без нагляду користуватися опалювальним приладдям і не залишати їх самих поруч з ним.
Одеський вчитель фізики, кандидат фізико-математичних наук Павло Віктор зазначив, що генератор створює не стільки електричну або пожежну, скільки хімічну загрозу. Під час горіння бензину виділяється у тому числі чадний газ, який є дуже небезпечним для людини. Його поглинають еритроцити у крові людини замість кисню, і це блокує постачання кисню у кров.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала для населення поради під час використання генераторів. В порадах наголошується, що важлива характеристика генератора — автоматичний регулятор напруги. Ця функція дозволяє стабілізувати напругу, що особливо важливо для чутливих приладів, наприклад, електроніки, яка через високу напругу може вийти з ладу.