Десантний корабель проєкт 775 класу «Ропуча» (Фото:weaponsystems.net)
Згідно зі знімками супутника Sentinel 2, зі сторони Криму у напрямку Одеси могли йти кілька десантно-висадкових засобів та надводних кораблів армії РФ. Про це повідомляє видання Новое время.
Дані про пересування російського флоту опублікувало профільне видання Naval News. На супутниковому знімку, зробленому 15 березня об 11:47 за київським часом, видно три групи кораблів.
За інформацією незалежного військового аналітика Демієна Саймона, до українського узбережжя рухалися щонайменше 14 суден, враховуючи десантні та бойові кораблі.
Фото: navalnews.com
“Північну групу, мабуть, очолює буксир чи тральщик. За ним два десантні кораблі класу „Ропуча“, ще один буксир і знову „Ропуча“. Друга група, позначена на графіку як Група 2 має форму квадрата. Схоже, це бойові кораблі меншого розміру, такі як ракетні корвети“, повідомляє автор Naval News Х. І. Саттон.
Раніше десантні кораблі окупанта у напрямку Одеси не помічали. Про плани висадки морського десанту РФ днями заявляв президент Білорусі Лукашенко.
14 березня колона російського десанту висадилася у Бердянську.
БДК “Петро Моргунов” / Фото: korabel.ru
На початку лютого 2022-го повідомлялося про входження до акваторії Чорного моря шести десантних кораблів 71 бригади Балтійського флоту Росії – “Калінінград”, “Мінськ”, “Корольов”, “Петро Моргунов”, “Георгій Побідоносець” та “Оленьогірський гірник”.
П’ять із шести перерахованих кораблів відносяться до проекту 775 класу «Ропуча» за класифікацією НАТО. Ці великі десантні кораблі (ВДК) 2-го рангу призначені для висадки морського десанту на необладнане узбережжя та перекидання морем військ та вантажів.
Кораблі також можуть транспортувати легку та важку бронетехніку, враховуючи танки.
ВДК “Петро Моргунов” відноситься до проекту 11711 класу “Іван Грен” за класифікацією НАТО. Десантовмісність цього корабля 1-го рангу становить до 13 основних бойових танків або до 36 БТР/БМП або до 30 вантажівок або до 300 морпіхів/десантників.
За словами керівника громадської організації «Український мілітарний центр» Тараса Чмута, БДК класу “Ропуча” можуть взяти на борт близько 18 одиниць БТР-82.Крім цього, морський десант супроводжують повітряні сили, які захищають і забезпечують прикриття від повітряних ударів. За словами Чмута, десант має знищуватися на підході ще до розгортання бойових дій.
«Для цього є системи загоризонтного освітлення надводної обстановки, берегові протиракетні комплекси або ракетні катери, які можуть завдавати швидкий ракетний удар. На жаль, в Україні із цим проблеми», — каже Чмут.