Еколог розповів як російські атаки впливають на екологію “Тузлівських лиманів”

Після початку російського вторгнення однією з проблем НПП “Тузлівські лимани” стало те, що не було можливості поповнювати воду з малих річок або моря. Водночас до нацпарку вперше завітали рожеві фламінго.

Птахи прибули до Одещини, хоча у 2017 році намагалися гніздуватися на Сивошах Херсонської області неподалік від Криму. Тоді не вийшло й зараз, коли ви намагалися, через війну теж.

“Вони перелетіли до нас. У нашому парку створилися унікальні умови для того, щоб 570 дорослих рожевих фламінго загніздувалися і було 192 пташенята. Зараз наша ця велика-велика зграя живе у Болгарії біля Бурґасу”, — підкреслив він, передав його слова кореспондент “Інформеру” з брифінгу.

Еколог додав, що нерідко через російські обстріли біля Джарилгача чи Кінбурнської коси дельфінів викидає на узбережжя нацпарку через Румелійську течію. Всього науковці підрахували, що через напад РФ могло загинути 50 тисяч дельфінів.

Також важко сказати скільки могло загинути птахів, оскільки під час вибухів вони великими зграями злітають і зникають. Проте через бомбардування не сформувалися колонії рідкісних птахів як чоботарі, що прилітають з Африки.

Ще було значно менше птахів, які виловлюють рибу, як-от чаплі, пелікани тощо. Причиною стало те, що риба не мала можливості заходити в лимани.

“Стосовно дельфінів — було фізично знайдено 3 тисячі дельфінів на берегах Чорного моря, але по наших оцінках, тому що є така гіпотеза, на берег викидаються тільки 5% загиблих дельфінів або китів“, — наголосив він.