У Болграді розпочались перші зйомки повнометражного документального фільму “Вона/She” про життя дружин військових. Це такий собі відеощоденник, який показує силу та міць української жінки.
Про це повідомляє Новини.LIVE..
Перші кадри почали зніматися на півріччя широкомасштабного вторгнення росіїї в Україну, саме на свято Дня незалежності нашої країни. Фільм має на меті показати, як українські жінки замість страху відчувають впевненість. Показати, як за кожним військовим стоїть його дружина.
“Мені як жінці була цікава жіноча доля. Тому що всі говорять про героїв і досить рідко говорять про дівчат, які чекають, який тил вони тримають. Ми хочемо показати життя таким, яким воно є, через історії жінок. Показати війну через дівчат, через ці переживання, ось цю сторону війни жіночу. “Вона” — це не тільки про долю жінок, це про мрію, війну і перемогу і всі вони жіночого роду”, — розповідає Тетяна.
Ідея розпочати знімати документальний фільм народилася під час інтерв’ю для Болгарського телебачення. Тетяна зрозуміла, що історії жінок не помістяться у трихвилинний сюжет і це окрема велика історія про життя звичайної української жінки, дружини військового в тилу.
Фільм покаже, через які труднощі вони проходять, виховуючи дітей самі в умовах війни, доглядаючи за старими батьками, шукаючи гроші на існування, живучи у щоденному страху втратити найдорожчу людину у світі без розуміння, коли це все закінчиться. У центрі сюжетної лінії — три жінки різного віку з різними життєвими обставинами, які знайомляться і розпочинають волонтерський рух. Але їх всіх об’єднує жага до перемоги й повернення коханих людей.
“Мені хотілося показати історії жінок саме з Одещини, не Одеси. Хотіла показати саме Бессарабію. І цікаво, що історії цих трьох жінок поєднав Болград, він познайомив їх саме після 24 лютого, вони з різних куточків України. Вони різні, різного віку, з різними обставинами. Я хочу показати, наприклад, як живе молода дівчина, яка народила, і як живе дівчина, яка тільки хоче народити. Вони ж по-різному чекають своїх чоловіків. І третя жінка, яка вже виростила доньок, яка вже з досвідом — вона вже має абсолютно інші емоції має і по-іншому переживає”, — говорить режисерка.
Це реальні хроніки життя під війни та її кінець, який неможливо спланувати. Саме Перемога має стати фінальною сценою, але коли вона буде — ніхто не знає. Весь цей час, поки йде війна, фільм буде зніматися і покаже Болград під час війни. На випадок, якщо війна затягнеться, є все ж таки запасний варіант.
“Ми слідкуємо за життям дівчат. І ми все знімаємо. Ми плануємо до самої перемоги знімати. Але, якщо не дай Боже, війна затягнеться на роки — ми, можливо, на якісь поворотній точні зупинимось. Наприклад, як хлопці повернуться до своїх дружин. Подивимося, фінал відкритий”, — каже Тетяна.
Авторка хоче показати колоритну Бессарабію, Болград як мальовниче південне місто, його специфіку, різноманітність та культурний потенціал. Авторка каже, що такий проєкт було б легше реалізувати в Києві, але вона хоче долучити місцевих до культурної патріотичної хвилі.
“Цим фільмом я також хочу прикути увагу саме до Болграда. я хочу показати всьому світу Бессарабію як патріотичну частину країни”, — говорить авторка.
Прем’єру в Україні плануємо на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО” у Болграді. У авторки є велике бажання, щоб саме Болград побачив цей фільм першим, адже саме з цього міста всі героїні.
Нагадаємо, VIII Одеський міжнародний літературний фестиваль цього року відбудеться у грузинському курортному місті Батумі. International Literature Festival Odesa розпочнеться 5 жовтня та триватиме до 8 жовтня.