З 9 січня одеські учні повертаються за парти після канікул.
Про це розповіла директор департаменту освіти та науки Одеської міськради Олена Буйневич.
За її словами, у першому семестрі одеські школи відвідували близько 3 тисяч дітей, а до кінця першого семестру 5 500 (взагалі в місті – понад 100 тисяч учнів).
Наразі позмінно школи міста зі сховищами, додала Буйневич, можуть прийняти близько 18 тисяч дітей щоденно.
Думаю, як і в першому семестрі, кількість збільшуватиметься. 56 шкіл міста працюватимуть змішано (і очно, і дистанційно). Більшість у своїх будівлях. Частина – у будівлях інших закладів. За цими цифрами колосальна праця всіх тих людей, які облаштовували сховища. Щиро дякую нашим КУ Центрам фінансування і господарської діяльності та керівникам шкіл і всім освітянам за організовану роботу, – зазначила Олена Буйневич.
Що стосується харчування у школах, чиновниця прокоментувала, що воно вже організовано і, зважаючи на збільшення кількості очників, до 15 січня всі, хто має отримувати його в освітніх закладах, почнуть отримувати.
Олена Буйневич також відповіла на найпоширеніші питання, які задають батьки:
В школі не провели опитування.
– Це порушення. Не провести не мали права. Терміново повідомте у ПП або під постом номер школи й клас.
Де знайти списки очних шкіл?
Їх не публікують. Повідомте у своїй школі, що хочете вчитися очно, Вам запропонують заклад, де готові прийняти дитину. Він найближчий з можливих до Вашої школи. Прошу вас не розповсюджувати мережею, де саме очно знаходяться діти.
Чому хтось виходить в іншу школу зі своїм вчителем цілим класом, а нам запропонували перейти до іншої школи в її клас?
Це залежить від кількості бажаючих вийти очно у вашому класі та школі. Якщо з вашої паралелі вашої школи можна утворити цілий клас, вам пропонують кабінет для навчання в іншій школі з вашими вчителями. При цьому переводу до іншого закладу не відбувається.
Якщо бажаючих одиниці, їм пропонують перейти до цієї школи. Місце у вашій при цьому зберігається. Різниця у предметах вирішуватиметься в індивідуальному порядку.
Мені не підходить запропонована школа, я знаю іншу, звернулась до адміністрації, мені відмовили, мовляв, немає місць. Чи мають право відмовити?
Мають. Саме тому і розподіляють відділи освіти, щоб місце було для всіх.
Чи можу я передумати, залишитись на дистанційному чи перейти на очне?
Можете залишитись на дистанційному чи повернутися на нього. Очно – можете, місця є. Але якщо клас сформований, можуть запропонувати інший, в іншій школі.
В нашій школі немає сховища. Як дізнатися, чи воно буде і коли воно буде?
У адміністрації школи. Якщо сховище потенційно можливе, воно буде обов’язково.
Чому може не бути сховища взагалі?
Якщо фахівці ДСНС, держпродспоживслужби, будівельники вважають це небезпечним. Якщо підвал має низькі стелі, товщина стін не відповідає ДБН та вимогам до первинного укриття. Якщо у підвалі численні комунікації над головою.
Що в них буде, я наразі не відповім. Суб’єктивно думаю, будуть будуватися сховища. Є варіант угод з діючими сховищами, які поруч, так вже робить 4 одеські заклади.
Наш клас виходить очно, я боюсь відпускати дитину.
Вас не змусять. Дитину долучать до дистанційного класу. Якщо 2-3 дитини на всю паралель – запропонують дистанційний клас іншої школи.
Щоб вчитися очно наш клас орендує приміщення у приватників.
Такої потреби немає. Вашому класу готові надати приміщення в школі зі сховищем. Всі директори всіх одеських шкіл про це знають. Зверніться до адміністрації школи.
В нашій паралелі три класи. Два навчаються очно, а нас перевели в загальний дистанційний. Чому ми не навчаємось зі своїм вчителем?
Адміністрація школи вчинила правильно. Педагог не може працювати з подвійним навантаженням.
Чи мають право нам запропонувати вчитися через тиждень очно і дистанційно?
Мають. Можуть і окремі предмети вивести повністю на дистанційне, а частину залишити очно.