Концептуальна виставка фотографій «Це не екскурсія» («To nie jest wycieczka»), яку організувала дніпрянка Нія Нікель, відкрилася у Кракові. В експозиції представлені 203 світлини, на яких зображені міста України та їхні мешканці, – передає ОдесаОнлайн.
Фото оформлені в рамки, що нагадують вікна будинків – нібито глядач підглядає за життя, яким воно було в нашій країні до 24 лютого, і тим, яке є зараз. Особливість виставки в тому, що на ній немає освітлення – роздивитися фотографії можна лише за допомогою ліхтарика.
Це зроблено на знак солідарності з Україною, яка потерпає від терористичних атак рф по енергетичній інфраструктурі та мирному населенню, і солідарності з українцями, які просто зараз вимушені по кілька діб сидіти без світла.
Додатково на виставці працює спеціально створений аудіоряд звуків українських міст. «Я хотіла натякнути глядачам на те, що коли ви живете в системних відключеннях електрики — ви на долоні. Як у фільмі «Догвіль». Декорацій та стін більше не існує. Кому дали світло — за тими вікнами всі спостерігають», – розповідає Нія Нікель.
За вхід на виставку треба заплатити 30 злотих — організатор та учасники проєкта, яких понад 20, вирішили не тільки привернути увагу до катастрофічної ситуації в Україні, але й зібрати гроші для закупки спальників, карематів, павербанків і генераторів у прифронтові області.
Один з учасників виставки — одеський фотограф Андрій Рафаель. На його світлинах зображені Одеса та містяни до 24 лютого. На фото багато сонця, моря та людей, які живуть нормальним життям – працюють, гуляють, відпочивають. В них є світло, вода та опалення, і немає страху потрапити під ракетний обстріл. Так само як зараз живуть німці, французи, італійці.
«Наразі в Польщі я намагаюсь популяризувати Україну за допомогою фотографії. Щоб світ не забував, що ця війна – це злочин проти звичайних та ні в чому не винних людей. Нагадувати про те, що на місці українців могли бути і інші. Що в сьогоденних проблемах світу, до яких призвела війна, винна саме росія. І не можна про це забувати», – заявив Рафаель.
На більшості фотографій Україна до 24 лютого. Але є світлини й воєнного часу.