У Збройних силах України стали активно розвивати технології віддалених мінерів й автоматичного складання карт мінних полів.
«Чому віддалене мінування це настільки важливо? Тому що члени підрозділів ІСВ (інженерно-саперних військ) під час мінування, а це незмінно на війні, гинуть й отримують поранення. Тому що вони ходять по лезу ножа», — зауважив командир спецвзводу «Сенека» Влад Сорд «Змій».
Для убезпечення особового складу було знайдено і вже виготовлено рішення — робитизована спеціалізована наземна платформа. Утім подробиць не можуть називати з огляду на таємницю, але, за словами командира, «вона дуже класна» і «трошечки випереджає свій час»
Проблема розмінування є дуже гострою на тлі контрнаступу, проте вона залишатиметься ще довго і після війни. На розмінування всіх замінованих росіянами терен підуть десятиліття.
«Але також ми розвиваємося у цьому напрямку. Ми не якоюсь надтехнологічністю хочемо взяти це, а скоріше дешевизною і масовістю. Є теж так само наземне роботизоване рішення, поки що це концепт, який ми прагнемо дуже скоро зробити. Але бачення, як подолати цю проблему з замінованими територіями без карт мінних полів, яких в принципі немає, у нас є. Я думаю ви дуже скоро побачите застосування цього всього», — наголосив «Змій».
Олексій «Еванс», інструктор з аеророзвідки, штабіст «Thunderbirds» підкреслив, що військові змушені вигадувати, як правильно виявляти й підривати ворожі мінні поля, щоб найголовніше — зберегти життя саперів.