За два роки за кошти міського бюджету було придбано та встановлено 36 інсулінових помп, а також 58 дітей забезпечені витратними матеріалами для помп. Про це повідомляє сайт Одеської міської ради.
Для дітей з діабетом наявність помпи для автоматичного введення інсуліну – це відсутність ін’єкцій та додаткового стресу, точне дозування та своєчасне введення інсуліну, запобігання ускладненням діабету та можливість вести активне життя.
Також дітям з діабетом безоплатно надається послуга зі встановлення системи безперервного моніторингу рівня глюкози. У 2024 році вже встановлено понад 200 систем моніторингу, що дозволило попередити значні добові коливання рівня цукру в крові та уникнути інвалідізуючих ускладнень.
На базі Дитячого консультативно-діагностичного центру ім. акад. Б. Я. Резніка запроваджено освітній проєкт “Школа цукрового діабету”. Для дітей з діабетом та батьків проводиться навчання, як поліпшити якість життя, забезпечити правильне харчування, займатися спортом тощо. Також тут спільно з ГО “Психологічний простір ЦДК” проводяться тренінги з психологічної підтримки дітей з діабетом та їхніх сімей.
Цього року за підтримки Департаменту охорони здоров’я та Департаменту освіти та науки Одеської міської ради започатковано проєкт з підвищення обізнаності щодо діабету для працівників загальноосвітніх шкіл міста. Інформацію про те, як розпізнати невідкладні стани та надати домедичну допомогу дітям з діабетом, вже отримали 50 педагогів, освітній проєкт триває.
“Одеса – єдине місто України, яке за останні роки масово в амбулаторному режимі встановило дітям з діабетом таку кількість інсулінових помп. І загалом Одеса займає лідерські позиції з фінансування медичної допомоги дітям з діабетом з міського бюджету“, – зазначила директорка Центру Резніка Валентина Величко.