В Одесі обговорювали космічні розробки

Днями в Одесі відбулася Об’єднавча конференція регіональних інноваційно-космічних кластерів України, – передає Ділова Одеса.

Як зазначив перший заступник Голови Державного космічного агентства України Володимир Бень, метою конференції був обмін передовим досвідом діяльності регіональних інноваційно-космічних кластерів «Причорноморський», «Полісся», «Слобожанщина» та Дніпровського космічного кластера з впровадження космічних технологій у регіональний розвиток та підтримки інновацій у космічній діяльності.

Історія Одещини тісно пов’язана з гучними іменами та космічними розробками. Завдяки апаратурі, розробленій одеситами, було зроблено безліч відкриттів.

Апаратуру для самохідних станцій Марс-4, Марс-5, а також станцій, які досліджували Венеру, розробляли в Одеському політехнічному університеті, а спеціалісти Одеського науково-дослідного інституту телевізійної техніки виготовили першу у світі цифрову телевізійну апаратуру, системи зв’язку та подачі телевізійного сигналу між першими телекомунікаційними супутниками та наземною інфраструктурою.

Сьогодгі представники Одеської області теж працюють у космічній галузі, а сфера ІТ безпосередньо пов’язана з розвитком технологій та космосу.

Як поінформував учасників конференції голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький: «За експертною оцінкою Одеська область входить до п’ятірки регіонів України з найбільш ринком ІТ-послуг, що найбільш динамічно зростає, і найбільшою кількістю ІТ-фахівців: у 2021 році в ІТ-галузі регіону діяло понад 12 тисяч суб’єктів підприємництва. Провідні ІТ-компанії, започатковані підприємцями Одеської області, лідирують у розробці технологій точної геолокації, навігації в доповненій реальності.

Також розробляються сервіси, які зможуть обслуговувати та утилізувати супутники безпосередньо на орбіті – так звані космічні СТО, які займатимуться дозаправкою, ремонтом та переміщенням супутників. Перша тренувальна місія запланована вже на 2023 рік. А Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова у рамках спільної операційної програми прикордонного співробітництва Європейського Союзу (СВС) «Басейн Чорного моря» реалізується проект «Екологічний моніторинг у басейні Чорного моря із використанням продуктів програми Копернікус – PONTOS»