В Одесі відбувся тренінг для журналістів-початківців

Про роботу медійників на деокупованих територіях розповів представник Інституту масової інформації в Херсонській області та головний редактор онлайн-медіа МОСТ Сергій Нікітенко.

Учасниками тренінгу, який організував регіональний хаб ІМІ “Медіабаза Одеса, Херсон”, стали студенти факультету журналістики та коледжу Національного університету “Одеська юридична академія”.

За словами Нікітенка, журналістам потрібно не тільки розуміти та мінімізувати всі небезпеки, а й знаходити спільну мову з людьми.

Сергій Нікітенко розповідає про роботу журналістів на деокупованих територіях. Фото – Медіабаза Одеса, Херсон

Мати дозвіл працювати від військових не досить. Для того щоб нормально попрацювати, треба знайти підхід до місцевих посадовців, які завжди володіють повною інформацією, що відбувається в їхній громаді. Також вам доведеться балансувати між тим, щоб виконувати свою роботу чесно, і бажанням посадовців не висвітлювати якісь неприємні для них питання. Це важко, адже це прямо впливатиме на глибину ваших матеріалів”, – зазначив регіональний представник ІМІ.

Також Сергій Нікітенко звернув увагу на те, де і як шукати історії, які можуть лягти в основу репортажу. Важливо правильно комунікувати з людьми, які проживають у громаді.

Коли спілкуєшся з незнайомими людьми, треба бути також обачним. Для цього в журналістів є власні правила безпеки. Але ви маєте памʼятати, що проста бесіда з місцевою мешканкою, яка пообіцяла вам показати бомбу, може обернутися тим, що ваше медіа буде знати все село, а під час зустрічі у вас будуть питати: “Пішли бомбу покажу?” Тож не бійтеся спілкуватися з людьми, не бійтеся розповідати їхні життєві історії та намагайтеся не ідеалізувати своїх героїв”, – розповів Сергій Нікітенко.

Студенти на тренінгу медіабази ІМІ. Фото – Медіабаза Одеса, Херсон

Також журналіст розповів про те, як слідкувати за історіями своїх героїв і робити з ними цікаві матеріали та чим може обернутися для героїв репортажів неочікувана слава.

Люди, які пережили окупацію, втрату рідних, майна, будинків, можуть гостро реагувати на роботу журналістів. Хтось може образитися, що в матеріалі наведено оцінку їх селу, як “повністю знищеного”, хтось вже просто втомився від кількості відеосюжетів, в яких йому довелося зніматися. Наприклад, в селі Білогірка Великоолександрівської громади настільки часто бувають журналісти, що місцеві мешканці відмовляються з ними спілкуватися. Це треба враховувати, плануючі свою роботу і шукати місця, де не так часто бувають журналісти”, – каже регіональний представник ІМІ.

Крім того, Сергій Нікітенко наголосив на тому, що завжди варто памʼятати про небезпеки (наприклад, обстріли, мінування або нерозірвані снаряди тощо).

Студенти на тренінгу медіабази ІМІ. Фото – Медіабаза Одеса, Херсон

Джерело