Випадки агресивної поведінки та нападів з боку пацієнтів та їхніх близьких на медиків швидкої в Україні не рідкість.
Зовсім нещодавно київські фельдшери екстренки стали жертвами нападника-чоловіка на одному з викликів. Днями і в Одесі, прибувши на виклик до постраждалого, що був без свідомості, медики зіткнулися з агресивним чоловіком, який, прийшовши до тями, почав кидатися на бригаду, а на іншому виклику взагалі погрожували гранатою, повідомили в Одеському обласному центрі екстреної меддопомоги та медицини катастроф.
Через недосконале українське законодавство такі випадки залишаються безкарними, і працівники центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф по всій Україні щодня, на кожному виклику потенційно наражають себе на небезпеку нападу, побиття або агресивної поведінки.
Водночас Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації розробив законопроєкт № 10221 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту медичних працівників, працівників системи екстреної медичної допомоги та аптечних закладів, фахівців з реабілітації, рятувальників від протиправного посягання на життя та здоров’я під час виконання службових обов’язків».
«Ми, медики Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області, упевнені, що він здатен убезпечити нас від протиправних дій пацієнтів та їхніх родичів. Тому долучаємося до колег з усієї України і разом вимагаємо від Верховної Ради якнайшвидшого прийняття цього закону.
Віримо, що ухвалення документа і широке інформування громадськості щодо наслідків нападу на працівників екстренки під час виконання ними службових обов’язків зможе скоротити кількість таких протиправних дій, захистити медиків і зробити нашу роботу більш безпечною», – зазначають одеські медики екстреної меддопомоги.
Якщо люди будуть знати, що напад на медика прирівняний до нападу на поліцейського, і це невідворотно призведе до кримінальної відповідальності, потенційні нападники прагнутимуть уникати конфліктів.