Захворюваність на ГРВІ та грип в Одесі перебуває на сезонному рівні. Середній показник в місті знизився на 3,6%.
Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.
“Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно з коронавірусною хворобою, перебуває нижче за епідпоріг у 2,9 разу, що відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу”, — йдеться в повідомленні.
Є декілька шляхів передачі ГРВІ — повітряно-крапельний і контактний. Проте слід пам’ятати, що в кожному разі джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточення протягом усього періоду прояву симптомів — це в середньому сім днів.
Як запобігати зараженню грипом?
- Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;
- часто мити руки з милом;
- не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- якщо у людини наявні симптоми грипу, необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів;
- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.
Основним заходом специфічної профілактики грипу є вакцинація. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Імунна система осіб, які були щеплені, виробляє власні антитіла для захисту проти хвороби. Її можна придбати в аптеках міста. Вартість в районі 300–350 гривень.
Зима — період, коли температура невпинно падає, а сонце впадає в сплячку, через що зростає стрес і навантаження на імунну систему. Тож варто якнайшвидше вживати більше запобіжних заходів: частіше мити руки, гуляти на свіжому повітрі, достатньо спати й правильно харчуватися. Медики й експерти з правильного харчування також радять додати до свого раціону сім зимових вітамінів, які можуть покращити ваше здоров’я у холодний сезон.