Чому сирена не завжди спрацьовує при ракетних атаках, та скільки часу має населення, аби пройти до укриття — речник ОВА Сергій Братчук на своїй сторінці у Facebook пояснив, як працює система повітряної тривоги.
Речник нагадав, що під час війни в країні немає жодних навчальних сирен та закликав людей не ігнорувати сигнал про повітряну тривогу. Разом з тим він відповів на питання, що розкривають особливості роботи системи оповіщення.
Коли в місті вмикають сирену?
У містах вмикають сирену через усі виявлені загрози в небі, навіть невеликі. У той час, коли військові, для прикладу, зафіксували ракету, вони складають ймовірний маршрут її польоту. Якщо її запустили з Чорного моря на Вінницю, сирена спершу вмикається в Одесі, потім у Миколаєві, Умані, Тульчині, Немирові та зрештою у Вінниці. Коли загроза пролетіла над містом, то там звучить сигнал про відбій тривоги.
Скільки часу потрібно для фіксації загрози та увімкнення сповіщення про це?
Між моментом фіксації загрози в небі та запуском сирени може минати від декількох секунд до кількох хвилин. Після телефонного дзвінка спецзв’язком, оповіщення вмикає місцева влада.
Чи потрібно йти до укриття кожного сигналу про повітряну тривогу й скільки часу є на це?
Кожна сирена, яка звучить у місті, означає ймовірну загрозу для населення. Тому одразу після оповіщення необхідно пройти до укриття. При цьому варто вимкнути світло, газ та воду, взяти документи, ліки, трохи продуктів й води.
Чому при деяких вибухах сигнал про повітряну тривогу не спрацьовує вчасно?
Неможливо зафіксувати всі загрози, адже російські війська намагаються приховати рух своєї авіації. Утім, переважну більшість повітряних цілей військові бачать. Окрім цього, ракети малопомітні й можуть змінювати свій курс. Якщо літак можна зафіксувати в небі, то відрив ракет від них зафіксувати практично неможливо.
Люди на землі можуть бачити ракету, якщо вона летить низько та огинає рельєф місцевості. В такому випадку її може не збити ППО.
Яка різниця між “повітряною тривогою” та “загрозою ракетного удару”?
Оповіщення “повітряна тривога” вмикається тоді, коли летить ворожий літак. “Ракетний удар” у випадку, якщо летить ракета. Але варто пам’ятати про те, що крилата ракета може вилетіти з літака. Тому йти в укриття необхідно завжди.