Відновлення популяції осетрових видів риб, які занесені до Червоної книги України, є одним з пріоріотетів екологічної спільноти та рибоохоронної галузі.
22 червня на Дунаї в районі острова «Катєнька» відбулось зариблення прісноводною стерляддю (10 000 особин), – повідомляє Чорноморський рибоохоронний патруль. Рибна молодь була придбана у ТОВ “Одеський осетринницький комплекс”, який вже багато років успішно займається інкубуванням не лише промислових, а й червонокнижних видів риби.
Витрати фінансувалися за рахунок коштів таких організацій як WWF Central and Eastern Europe та Rewinding Europe ( по договору співпраці) та приватних пожертв. У зарибленні брали участь представники державної екологічної інспекції, Дунайського біосферного заповідника, громадськості. Робота проходила під контролем Чорноморського рибоохоронного патруля.
Вся молодь було промаркована видимими імплантаційними тегами жовтого та блакитного кольору. Ця інноваційна технологія, розроблена в США, менш травматична ніж чіпування. Введена в районі голови спеціальна рідина створює своєрідне «татуювання», яке буде помітно протягом кількох років. Це стане додатковим сигналом для рибалок: червонокнижна стерлядь є продуктом штучного зариблення і її слід відпустити на волю.
Довідково: Стерлядь представник родини Осетрових, та віднесена до категорії «зникаючий» вид. Вона населяє річки басейнів Чорного, Каспійського та Балтійського морів. Це прісноводна риба, яка постійно проживає в руслах річок. Серед осетрових видів риб , стерлядь – найменша за довжиною тіла й масою, її максимальна довжина – 80 см, а маса 5-6 кг. Відрізняється від інших осетрових тонким загостреним рилом, на якому є торочкуваті вусики.