Дунайські порти стали альтернативою в “зерновій угоді”, яку розірвала Росія. Нині порти Одеси та деякі в області заблоковані, але питання збуту агропродукції з них все ще залишається актуальним.
Генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенк зауважив, що Сили оборони проявили себе у використанні повітряних і морських дронах, залучення яких будуть далі нарощувати. За його словами, нині було близько 20 випадків застосування надводних дронів.
Він нагадав, що Міноборони України заявило, що розглядатиме усі судна, що прямують до російських або окупованих українських портів як військові цілі. Рішення вищого керівництва було реакцією на аналогічну заяву РФ.
“Для того, щоб повертатися до “зернової угоди”, з якої Путін вийшов, а потім відбулося бомбардування Одеси навколо можливостей наших морських портів, Рені тощо, — до такої ж угоди, на мій погляд, повертатися не треба. Ми підіймаємо градус“, — зауважив заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010).
Генерал-лейтенант у відставці наголосив, що завдання ударів по російських об’єктах має величезний економічний і фінансовий вплив.
“Тому якщо піти на угоду, то угода повинна бути вищого рівня. Тобто ми здійснюємо роботу наших портів, і з Південного. Тоді вони можуть здійснювати роботу відповідно своїх портів і тільки на такому рівні. А не повертатися просто до “зернової угоди”. Той час пройшов“, — резюмував спікер.