Окупований Росією Крим внесено до десятки найгірших територій за рівнем свободи слова. Тільки за вісім місяців цього року на півострові зафіксовано близько 30 фактів порушення або будь-якого обмеження роботи ЗМІ в Криму. Про це в ранковому ефірі Радіо Крим.Реалії повідомила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.
“Серед усіх територій світу Крим входить в десятку найгірших регіонів і ми не бачимо, щоб ця ситуація якимось чином поліпшувалася. Навпаки, події серпня показали погіршення на декількох рівнях. По-перше, це відключення доступу до тих інтернет-сайтів, які подають інформацію незалежно, які мовлять з території України: це проблеми з доступом до Крим.Реалії, “Чорноморки”, ATR, інших ЗМІ. По-друге, це якісь віялові відключення зв’язку та інтернету, які відбувалися без пояснень”, – сказала Романюк.
За словами експертки, на даний момент в окупованому Криму “нагнітається паніка” і створюються умови “інформаційного вакууму”. Схожа ситуація спостерігалася на півострові в 2014 році. Крім того, додала Романюк, в Криму спостерігається тенденція зростання порушень у сфері свободи слова.
“Все це триває на тлі постійного тиску на журналістів з боку місцевих ФСБ, влади, підконтрольної Кремлю, судів. З початку року ми вже зафіксували близько 30 серйозних порушень свободи слова, які були прийняті владою, підконтрольною Кремлю. В принципі, зберігається тенденція до погіршення ситуації, тому що якщо ми порівняємо з попереднім роком, то за минулий рік ми зафіксували 44 порушення, а зараз у нас уже близько 30 – негативна тенденція”, – зазначила Романюк.
Як повідомляв ІМІ, 1 серпня стало відомо, що в окупованому Криму частково заблокований сайт проекту Радіо Свобода Крим.Реалії. Доступ до сайту заблокували низка провайдерів.
Також 1 серпня у Криму був заблокований сайт “События Крыма”.
3 серпня стало відомо про те, що на території Криму заблокований сайт телеканалу ATR.
В ОБСЄ, коментуючи блокування сайту Крим.Реалії, висловили занепокоєння порушенням прав користувачів на отримання і поширення інформації в інтернеті через блокування доступу до інформаційних сайтів.
В окупованому Росією Криму за півроку 2016 року ІМІ зафіксував 22 випадки порушень свободи слова. На півострові на ЗМІ тиснула російська спецслужба ФСБ, правоохоронні органи, Роскомнагляд, судова влада та приватні особи.