Як проходять гастролі Одеського оперного театру в Японії ?

Як вже повідомлялося раніше, оркестр Одеської національної опери вирушив у гастрольний тур Японією, де представить японським глядачам симфонічні та концертні програми під орудою Йошіди Хірофумі.

Японський маестро Йошіда Хірофумі – головний запрошений диригент Одеської опери з 2021-року , навіть після початку війни він продовжив свою роботу. Завдяки його зусиллям було розпочато краунфандингову кампанію та зібрано понад 20 мільйонів ієн, що зробило можливим подібні гастролі. Ідею підтримали офіційні установи, корпоративні та приватні спонсори.

Концерти заплановані у шести містах Японії. Вчора, 2-го березня, музиканти виступили у Йокагамі, 4 березня концерт відбудеться – у Такасакі, 5 березня – у Тотіґі, 6 березня – у Токіо; 7 березня – у Кобе та 9 березня – у Кітамі.

Перші відгуки вже можна прочитати у японській пресі.

«Оркестр проїхав 8500 кілометрів із Одеси, добираючись сюди 40 годин. Ми дуже раді бачити вас усіх тут, – пишуть наші японські колеги. – Коли Йосіда представив учасників на сцені, зал вибухнув теплими оплесками. Концерт розпочався з увертюри до опери «Тарас Бульба», яка вважається епічною поемою про заснування України, а потім пролунала низка творів — від класичних до популярних. Виконання українського гімну створило у залі хвилюючу атмосферу”.

Для виконання було обрано твори українських та східно-слов’янських композиторів, які до того зрідка виконувалися в Японії. Зокрема, Миколи Лисенка, Георгія Майбороди, Левка Колодуба, а також “Слов’янські танці” Антоніна Дворжака.

Щоб привабити більше молоді, на концерт у Канагаві був встановлений особливий тариф для студентів. Крім того, було запрошено 50 японських громадян, евакуйованих з України після початку війни.

“Це знакова подія, що не лише презентує світові високу виконавську майстерність наших музикантів, а й стане ще одним містком дружби між нашими народами, – ще напередодні від’їзду оркестру зазначив губернатор Одещини Олег Кіпер. – Українське мистецтво має звучати голосно, щоб нагадувати світові про таланти наших людей та їх незламність”.

Слухачі, які були присутні безпосередньо на концерті, захоплювалися професіоналізмом одеських виконаців, які проводять репетиції в умовах постійних тривог, відключень електроенергії та загрози життю. Музика – це одне з джерел стійкості, – підсумовували вони

Посол України в Японії Сергій Корсунський, який слухав концерт, наголосив: «Ми всі знаємо, яка країна є агресором і який диктатор має за це заплатити. Ми не надто радітимемо чи засмучуватимемося через ситуацію, яка на нас чекає. Для України найголовніше, щоб Японія залишалася на боці демократичного суспільства».

Посол Сергій Корсунський, префект Юдзі Куроїва та головний запрошений диригент Хірофумі Йосіда

Нагадаємо, Одеса та Йокогама є містами-побратимами з 1965 року, крім того угоду про співпрацю та обмін ще у вісімдесятих було підписано з Одеським університетом.

Як повідомляють японські джерела: “Одночасно з концертом було заплановано візит представників Одеської області до Японії та підписання спільної декларації щодо подальшого розвитку дружніх обмінів із префектурою. Проте в останню хвилину візит попрохали відкласти, пославшись на «серйозні збої в інфраструктурі”.

«Я думаю, що є висока ймовірність того, що це пов’язано з війною, – зазначив префект Юдзі Куроїва.- Хоча я чудово розумію, що ми перебуваємо у воєнний час, це також зміцнило мою рішучість продовжувати підтримувати Україну через музику».

Україна вкотре переживає складний період. Тому дуже приємно бачити знаки підтримки не лише від європейських сусідів, а й далеких заокеанських друзів.

Наталя Шевчук

Ця стаття стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.