В Одеському музеї західного та східного мистецтв відкрилася виставка «Одеська ялинка: від ХІХ століття і до сьогодення» старовинних ялинкових прикрас з приватної колекції Марини Лукʼянової.
На виставці представлені перші ялинкові унікальні прикраси ХІХ та початку ХХ століття, іграшки часів першої світової війни, перші фігурні скляні прикраси 20-х рр. ХХ ст., Святого Миколая ХІХ ст, та багато інших. А також скляні, ватні, дротові, картонажні, лавсанові іграшки різних періодів, країн та континентів. Ми розкажемо та покажемо період Забороненого Різдва та «ялинку у шафі», зануримося в історію Нового Року та різдвяної іграшки.
Більше ста років тому, коли більшовики захопили владу в росії і окупували Україну, святкування Нового Року та Різдва було суворо заборонено. Але люди потайки продовжували наряджати ялинки і ховати їх у шафу або комору. Лише в 1935 році радянська влада на офіційному рівні дозволила святкувати Новий Рік. Тоді ж і запозичили образ Святого Миколая у вигляді Діда Мороза. Перші новорічні іграшки робили з вати та шерсті. А вже у середині 1960-х років почали виробництво зі скла.
Виставка працює щоденно (окрім середи) з 12:00 до 17:00 (Каса до 16:30), Квиток: 120 грн
*Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний
Адреса: Італійська, 9
Фото: Вікторія Хорун/Фейсбук.