Протягом 2023 року буде проведена робота з планування відновлення та розвитку Одеської області за ініціативою міжнарожних організацій.
Про це повідомили в Одеській обласній держадмістрації.
Зараз розпочалася організаційна підготовка до проведення стратегічного планування, до якого долучились швейцарсько-український проєкт DECIDE “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”, USAID “ГОВЕРЛА”, програма “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP) та громадська організація “Агенція відновлення та розвитку” за підтримки Програми сприяння громадській активності “Долучайся!” (USAID/ENGAGE).
“Подальша робота з розробки Стратегії відновлення та розвитку відбуватиметься з урахуванням думки громадськості, бізнесу, навчальних закладів, органів місцевого самоврядування та зацікавлених осіб”, – зазначили в ОВА.
Для цього проводиться анкетування, яке надає можливість висловити зацікавленість щодо участі в майбутніх заходах, а також створено для допомоги організаторам залучити всіх зацікавлених осіб, які висловлюють бажання долучитися до процесу стратегічного планування.
Заповнити анкету можно до 28 квітня.
Електронна адреса для звернень – [email protected].
Раніше для проведення ЕXPO-2030 в Одесі запропонували будівництво нової окружної дороги.
Проєкт будівництва павільйонів для проведення в Одесі виставки ЕXPO-2030 передбачає будівництво нової окружної дороги та укріплення й ремонт дамби Хаджибейського лиману.
Про це повідомив під час презентації макета виставкового комплексу голова “Громадської ради EXPO 2030 Одеса” Євген Левенберг у Медіацентрі Україна – Одеса.
За його словами, дорога буде проходити у глибині “Полів зрошеня”, виходитиме до Клєверного моста й продовжуватиметься за авторинок “Куяльник”.
На дамбі власне розташуються центральни павільйон виставки. Там буде перероблений шлюз, який тримає воду, сама дамба буде перероблена.
Проблема облаштування фундаменту на “Полях зрошеня”, де постійно виникають подтоплення та близько підземні води, на думку Євгена Левенерга, вирішується просто завдяки тому, що українські будівельники вже володіють технологіями облаштування фундаментів в таких місцях.
Щодо власне павільйонів, то їх планують будувати з карбону, металу та пластику без додавання цементу задля екологічності.
Також запланована організація кількох насипив у бік лиману, на яких заплановані інтерактивні заходи.
Євген Левенберг також зазначив, що павільйони будуть спроєктовані таким чином, щоб легко переробляти їх за потреби.
Матеріали, на думку голови “Громадської ради EXPO 2030 Одеса”, зможуть вирбляти українські підприємці, які після перемоги у війні з росією відновлять виробництво на повну потужність.
Остаточно місто-господаря Всесвітньої виставки оберуть в листопаді цього року. Для перемоги Україні потрібно отримати щонайменше 86 голосів зі 170 країн, які входять до Міжнародного бюро виставок.