На Одещині мультипредметний тест складатимуть понад 15 тисяч школярів

Фото: Олександр Лончак/Facebook

Національний мультипредметний тест (НМТ), яким цього року замінили зовнішнє незалежне оцінювання, в Одеській області планують здавати 15 тисяч 736 осіб.

Про це повідомив директор департаменту освіти та науки Одеської обласної військової адміністрації Олександр Лончак.

Він нагадав, що обов’язковими предметами для проходження НМТ є українська мова та математика, третій предмет учасники обирають на власний розсуд.

З додаткового блоку в нашій області обрали:

  • історію України – 7 тисяч 59 осіб;
  • англійську мову – 5 тисяч 917;
  • біологію – 2 тисячі 167;
  • фізику – 361;
  • хімію – 182;
  • німецьку мову –33;
  • французьку мову – 13;
  • іспанську мову – чотири.

Передбачено дві сесії тестування: основна – з 5 червня по 23 червня та додаткова – з 11 липня по 24 липня.

Найбільша кількість потенційних учасників з Одеського, Подільського та Ізмаїльського районів.

Наразі в регіоні затверджені 57 тимчасових екзаменаційних центрів (ТЕЦ). З міркувань безпеки їх перелік оприлюднюватися не буде. Також директор департаменту наголосив, що всі ТЕЦ області пройшли відповідну перевірку спеціалістів Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Також усі ці ТЕЦ охоронятиме поліція, а також вони мають відповідно облаштовані укриття, де діти перебуватимуть у разі повітряної тривоги.

У січні 2023 року Український центр оцінювання якості освіти представив модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію і проведення вступної кампанії у 2023 році.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.