Війна відобразилася навіть на виборі імен для немовлят. Так, тепер в Україні є маленькі Джавелина, Аделина-Джавелина, Артур-Байрактар та Ян-Джавелин. А ще популярні усі варіації імен з коренем Мир – Мирон, Миролюб, Миродар. А ось у Одеській області найнесподіванішими іменами стали Богиня та Брілянта.
Такі дані Українській Службі Інформації надали у відповіді на запит у регіональному департаменті юстиції.
Найрідкісніші жіночі імена в одеському регіоні за півроку війни такі: Авіель, Аглая, Аякса, Белла, Богиня, Брілянта, Вірсавія, Вірсалія, Даяна, Домініка, Есфір, Ілада, Калерія, Лія, Луна, Міліанна, Міхаела, Патриція, Рівка, Рубіна, Суламіта, Теона, Февронія.
Найрідкісніші чоловічі імена: Абі, Аліпій, Аліхан, Даніслав, Евіс, Емель, Єливей, Ждан, Захар, Іліа, Ільдар, Ліор, Мамук, Марсель, Мінас, Мирон, Орест, Орхан, Осман, Ратмір, Раул, Рувім, Малих, Фірас.
Ім’я Мирон обрали не тільки в Одеській області: відчувається, що усі хочуть, щоб як найшвидше закінчилися війна, адже також українці обрали для хлопчиків такі імена, як Мир, Мирослав, Миролюб, Миродар. Дівчат також називають Мирославами.
Меми про те, що українці будуть давати імена на честь зброї, також виправдалися. В Одеській області таких випадків поки що немає, а ось у інших регіонах, по даним Міністерства юстиції, теперь мешкають малюки Аделина-Джавелина, Артур-Байрактар, Джавелина та Ян-Джавелин. Відомо, що такі незвичні імена у 2022 року обрали у Києві і Вінницькій області.
Також рідкісними іменами за перші півроку війни в Україні стали: Квитослава, Дзвеніслава, Хозяйка, Червонка, Іордана, Євангелина, Чиамада-Аделина, Фрея, Жасмин, Ариэль, Міссі, Добряна, Афіна, Акиліна, Ругая, Айлін, Шашана, Лілу, Мілада, Роксолана, Астрід, Єустасія, Яснодара.
Для хлопчиків: Князь, Граф, Лорд, Добромир, Северус, Марілуіз, Одед, Велислав, Аскольд, Дорофей, Єреній, Левкіян, Сулейман, Кай, Яремій, Еней, Лємуель, Юсуф, Ахіл, Лучезар, Соломон, Михаїл-Мир.