На базі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Одещини тривають заходи з призову на військову службу військовозобов’язаних та резервістів.
Про це повідомляє видання Армія Inform.
Як наголосив виконувач обов’язків керівника військової установи підполковник Борис Фурдуй, після оголошення загальної мобілізації в області план відправлення до війська виконують у повному обсязі.
— Звісно, що ми відряджаємо до військових частин й установ лише фізично та морально-психологічно підготовлених осіб. Під час відбору особливу увагу приділяємо їхньому стану здоров’я та наявності бойового досвіду, — підкреслив офіцер.
За його словами, оповіщення чоловіків про прибуття на призовні дільниці здійснюють через вручення повісток за місцем проживання та роботи. Також понад половина з-поміж мобілізованих до війська громадян прибули до територіальних центрів комплектування добровільно.
— У ці важкі для країни часи люди з великим бажанням прагнуть захищати свою Батьківщину та бити ворога заради кращого майбутнього, заради миру на землі та життя своїх дітей. Чимала кількість з них одразу після нападу Росії прибули до бойових бригад, у складі яких вони свого часу захищали суверенітет та територіальну цілісність України на сході нашої держави. Наразі через запити до військових частин ми уточнюємо прізвища таких осіб, аби зняти їх з військового обліку як громадян уже призваних на службу, — розповів підполковник Борис Фурдуй.
Щодо кількості призваних солдатів і сержантів, з одного боку, та офіцерів — з іншого, то, за розрахунковими потребами, перших мобілізовано до війська більше, ніж других.
Офіцер також розказав, що під час мобілізації неодноразово траплялися випадки, коли з проханням бути призваними звертались офіцери, яким вже виповнилось 60 і більше років. Але, відповідно до вимог чинного законодавства, їм було відмовлено в цьому бажанні у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на службі.
— Так, якщо тобі виповнилось 60 років на службі, ти можеш і надалі залишатися у строю. Але разом з тим повернутися на службу з цивільного життя у такому віці неможливо. Приміром, до нас зверталися з відповідним побажанням і майори, і підполковники та полковники, які готові були навіть командувати ротами. Можливо, в цьому є сенс. Адже, попри поважний вік, вони за власним досвідом, професійними якостями, як-то кажуть, більш «обстріляні» та за певних обставин краще впораються з командуванням підрозділом, ніж молоді офіцери, які закінчили військові кафедри, не мають відповідного досвіду, але є офіцерами запасу, — висловив думку підполковник Борис Фурдуй.
Наразі, відповідно до Указу Президента України, мобілізація триватиме ще впродовж двох тижнів. Але, якщо її терміни будуть подовжені, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Одещини готові до виконання нових відповідальних завдань держави заради зміцнення її обороноздатності та поповнення сил оборони новими висококваліфікованими та мотивованими на захист країни від російського агресора кадрами.