Дунайська комісія виключила РФ зі свого складу

Країна-агресор мала час щоб залишити організацію самостійно, але вона цього не зробила, тому її довелося вигнати. Крім того, на неї наклали штраф. Про це повідомив у Twitter (X) міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Росія мала час до 29 лютого, щоб самостійно вийти з організації. Однак агресору не вистачило мужності зробити це. Як наслідок, від сьогодні країни-члени Комісії більше не будуть офіційно визнавати свої зобов’язання перед Росією за основоположною Белградською конвенцією, – пояснив міністр.

Дунайська комісія виключила рф зі свого складу :: Інтент :: Регіональна  мережа якісної журналістики

З 1 березня росія офіційно виключена зі складу Дунайської комісії, яка регулює судноплавство Дунаєм і є однією з найстаріших міжнародних організацій.

Кулеба нагадав, що Дунайська комісія на 100-й ювілейній сесії у грудні 2023 року – під час першого головування України – вирішила, що дії Росії несумісні з Белградською конвенцією, на основі якої вона функціонує.

Міністр додав, що Дунайська комісія вперше у своїй історії наклала штраф на Росію за несплату внесків після позбавлення її повноважень в цій організації в березні 2022 року.

Дунайська комісія — Вікіпедія

Закликаю всі міжнародні організації наслідувати цей приклад, ізолювати російських дипломатів та вигнати Росію. Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах, – закликав голова МЗС.

Джерело