Колишній посадовець з Одещини став колаборантом

коллаборант

СБУ повідомила про підозру колаборанту, який формує «російський батальйон» із мешканців Херсонщини, – повідомили у відомстві.

Фігурантом є колишній високопосадовець з Одеської області Олександр Коротаєв. Раніше він був заступником начальника головного управління МНС (зараз ДСНС) в Одеській області. Наразі колаборант переховується на тимчасово окупованій території на півдні України.

Він допомогає рашистам на тимчасово окупованій частині півдня України. Після початку повномасштабної війни Олександр Коротаєв переїхав до тимчасово окупованої Херсонщини. Там приєднався до місцевої окупаційної адміністрації та за дорученням гауляйтера Сальдо формував новий військовий батальйон для загарбників. До складу цього угруповання ворог намагався примусово «мобілізувати» максимальну кількість місцевих жителів. Він особисто агітував громадян вступати до лав загарбників і воювати проти України. Крім того, у своїх публічних виступах перед людьми він виправдовує збройну агресію рф, тимчасове захоплення Криму та воєнні злочини рашистів.

На підставі зібраних доказів його підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території);

ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).