Музею українського козацтва в Одесі потрібна допомога

10 лютого, після нічної атаки шахедів, в Музеї історії розвитку українського козацтва в центральній залі впала частина стелі, а та що залишилась – аварійно нависла. Функціонування унікальної колекції музею опинилося під загрозою, тому адміністрації необхідна допомога. Про це повідомив директор музею розвитку Українського козацтва Сергій Шпак.

Музей історії розвитку українського козацтва в Одесі знаходиться на Пересипу у відреставрованій будівлі 19 сторіччя на Чорноморського Козацтва, 9.

В Одесі від обстрілу в ніч із 9 на 10 лютого 2024 року постраждав музей  козацтва - Одеса Vgorode.ua

Сьогодні експозиція містить близько тисячі музейних експонатів: діорами, макети козацьких суден, скульптури, картини, колекція козацьких костюмів. У музеї ведеться кропітка науково-дослідна робота, вивчається історія населених пунктів Одещини, збираються експонати й документальні матеріали з історії краю, вивчаються культурні традиції козаків, записуються зразки усної народної творчості, обряди, пісні, проводяться історичні реконструкції козацьких обрядів та свят.

Обрушення пошкодженої вибуховою хвилею під час російської атаки на місто стелі музею ставить функціонування унікальної колекції музею під загрозу.

В Одесі від обстрілу в ніч із 9 на 10 лютого 2024 року постраждав музей  козацтва - Одеса Vgorode.ua

Музей є громадським, тобто існує виключно на пожертви та кошти членів громадського об’єднання, тому за бюджетний кошт його ремонтувати не будуть.

Приблизна сума ремонту стелі складе близько 40 тисяч гривень. Просимо всіх небайдужих допомогти, – звернувся до містян директор музею Сергій Шпак.

Картка для донатів у банку «Приват»: 5168 7456 8894 2520 Шпак Сергій Васильович.

Джерело