На місці пам’ятника Катерині в Одесі вшанували загиблих військових

В центрі Одеси, де раніше стояв памʼятник Катерині Другій, з’явились кілька десятків прапорців з іменами та позивними захисників, які загинули у російсько-українській війні.

Вперше таким чином вшанували пам’ять загиблих воїнів родичі загиблих бійців полку Азов. Вони встановили 55 прапорців на Майдані Незалежності. Згодом рідні та близькі інших загиблих воїнів почали приносити свої прапорці на Майдан, і зараз їх вже сотні, і не тільки українських. Там можна побачити білоруські і грузинські прапорці з іменами іноземців, які загинули на війні за свободу України.

Столичну ідею вшанування загиблих підхопили військові Одещини. Вони встановили декілька десятків жовто-блакитних «пам’ятників» на честь своїх загиблих побратимів. 

“Я багато був на похованнях по країні. У різних населених пунктах завжди є меморіал, до якого можна прийти, вшанувати пам’ять загиблих воїнів. У нас вже багато людей загинули. Однак в Одесі досі нема такого меморіалу. Тепер він буде…”, — розповів один з військових Олександр.

Місце для вшанування обрали не просто так. Таким чином військові хотіли ще раз підкреслити, що це українська площа і вона більше не повинна асоціюватися з російським кривавим режимом. Тепер вона буде нагадувати мешканцям Одеси про сміливість та самовідданість військових, які поклали життя на боротьбу зі злом. 

На прапорцях написані імена та позивні загиблих військових з різних підрозділів, на деяких — відразу кілька полеглих.

“Сподіваюсь люди підтримають нашу ідею: будуть приходити та ставити нові прапорці”, — поділився військовий.

Джерело