Одещина: журналісти заявляють про бездіяльність поліції та прокуратури

В місті Чорноморськ в Одеській області міська влада і Національна поліція блокує справу по нападу на журналістів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса заявила керівник інформаційного агентства “Чорноморська громада” Ганна Хлистун.

Ще в березні 2022 року журналісти інформаційного агентства розслідували справу постачання автівок на Збройні сили України і виявили факти, коли машина була замовлена, але так і не передана на фронт. Вони звернулися до мерії з запитом куди поділася автівка.

На це нам в мерії їм відповіли, що знають про ситуацію і авто знаходиться на ремонті в водоканалі. Після цього помічник мера Василя Гуляєва Олег Поліщук нам призначив зустріч, де нас чекали люди з автоматами, які почали кричати, щоб ми не вмішувалися в їхні справи. Після того нас побили, я отримала закриту черепно-мозкову травму, а мого оператора били вісім людей в балаклавах”, – розповіла Ганна Хлистун.

Після побиття журналістка і оператор Валентин Ткачук написали заяву в Національну поліцію і звернулися до прокуратури, але ситуація “заморожена”. У відділку відкрили справу за 125 статтею кримінального кодекса України “Легкі тілесні ушкодження”. Після ухвали суду поліція перекваліфікувала провадження за 171 статтею “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”, але справу, за словами журналістів, знов “поставили на паузу”.

Ганна Хлистун звертається до правоохоронців та журналістської спільноти за допомогою в розповсюдженні інформації про напад на журналістів і свавілля в Одеській області в місті Чорноморськ.