Одеситам нагадали про необхідність сплатити комунальні борги

Для комунальних служб Одеси найбільш суттєвою проблемою військового часу є зростання заборгованості споживачів за надані послуги до катастрофічного рівня. Про це повідомив директор Департаменту міського господарства Леонід Гребенюк під час брифінгу на тему «Робота комунальників в умовах воєнного стану: виклики та проблеми».

Астрономічні суми боргів впливають не тільки на роботу комунальників, їхні заробітні плати, а й передусім на саму систему житлово-комунального господарства. При несплатах за надані послуги дуже важко підтримувати інженерні мережі у справному стані, важко розраховуватись із постачальниками матеріалів, запасних частин та інших необхідних матеріалів.

При наявності боргів і неплатежах недоречно говорити про модернізацію та розвиток підприємств комунальної сфери. Тут головне — забезпечити можливість надання комунальних послуг та не погіршувати їхньої якості.

Заборгованість населення за послуги перед підприємствами паливно-енергетичного комплексу, комунальної сфери на початок 2024 року орієнтовно складає:

– за теплопостачання перед КП «Теплопостачання м. Одеси» – 1,5 млрд грн;
– за водопостачання та водовідведення перед філією «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс»– 0,5 млрд грн;
– за розподіл газу перед АТ «Одесагаз» – 200 млн грн;
– за споживання електричної енергії перед ТОВ «ООЕК» –1,1 млрд грн.

При цьому станом на 31 січня 2024 року заборгованість населення перед підприємствами ЖКС, координацію яких здійснює Департамент міського господарства, за утримання будинків і прибудинкових територій (СДПТ) складає 355,6 млн грн. Про це пише офіційний сайт міста.

«Хочу звернутись до одеситів з проханням по можливості погасити свої борги та вчасно сплачувати за надані послуги. Від своєчасних оплат насамперед залежить якість та надійність комунальних послуг, можливість відновлювати аварійні ситуації», – зауважив Леонід Гребенюк.

У разі виникнення фінансових складнощів радимо звертатись за соціальною допомогою чи подавати документи на отримання субсидії на сплату комунальних послуг.

Джерело