Поняття “обмежено придатний до служби” можуть вилучити з українського законодавства

Таким чином хочуть врегулювати питання придатності або непридатності до служби через військові професії. Про це Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець сказав в ефірі единого телемарафону, повідомляє Українська Служба Інформації.

Він запропонував Раді нацбезпеки та оборони прибрати формулювання «обмежено придатний до військової служби» з законодавства.

Щодо рішення «обмежено придатний». Ми зафіксували дуже багато випадків, коли через корупційну складову були видані довідки громадянам, які не мають вад, не мають проблем зі здоров’ям, як «непридатні», а громадянам України, які мають відкриті проблеми зі здоров’ям, є багаторічні діагнози, їм видали оці довідки «обмежено придатний». Це потребує врегулювання, – зазначив Дмитро Лубінець.

Омбудсман додав, що це питання було окремо заслухано на засіданні Ради нацбезпеки і оборони в присутності президента та членів РНБО. І вже є рішення таке, що треба прибрати це формулювання.

Громадянин України повинен або бути придатний до виконання військової служби, або не придатний. Якщо він в силу свого здоров’я непридатний до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій, у нього є, наприклад, проблеми з хребтом, він може бути в штабі або в складі ракетних військ, займатись військовим напрямком IT. Все це треба врегулювати. Я дав рекомендацію на РНБО, що питання «обмежено придатний», «непридатний» чи «повністю придатний» треба врегулювати через військові професії, – розповів Лубинець.