Правобережжя Херсонщини укріплено: яка ситуація на Півдні — Гуменюк

Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк підкреслила, що правий берег Херсонщини має міцні оборонні укріплення, і російським військам не вдасться просунутися вперед.

«Продовжуючи тему ворожого ІПСО, хочу підкреслити, що правий берег міцно укріплений. Ворог не має жодного шансу на просування. Вони спробували це під час своїх псевдовиборів. Але зрозуміли, що навіть на половині шляху в них не вистачить ані ресурсу, ані сил, ані можливостей», – сказала Гуменюк під час телемарафону, передав кореспондент “Інформеру”.

Гуменюк також зазначила, що російські війська, не здатні прорвати оборонні лінії, використовують дрони. БпЛА не тільки обстрілюють наші позиції, але також атакують мирних мешканців. Щодня надходять звіти про удари по приватних будинках, автомобілях та навколо місць збору людей біля пунктів безпеки.

Вона розповіла про ситуацію на лівому березі Херсонщини в районі Кринок та Козачих Лагерів, зазначивши, що російські війська шукають способи досягнення хоча б мінімальних результатів, але кілька місяців їм не вдається прорвати оборонні позиції.

«Виходить тільки втрачати особовий склад . Мінус 60% – стійкий показник результату таких штурмів. За минулу добу ворог провів шість таких штурмів. Минулого тижня вони спромоглися на 15, 16, 13 штурмів на день. Але трішки змінили тактику. Така собі тактика тарганів, коли вони розосередилися маленькими купками для того, щоб і наші зусилля розосередити. Але не вдалося. Тому що ми прорахували такий штурм і дали відсіч ще більш гідну. Вони втрачали до 80 % особового складу. Тому вони повернулися до тої сталої тактики, яку мають зараз – проводять 5-6 штурмів на день», – додала Гуменюк.