Представництво ЄС в Україні сподівається на належний розгляд справи Стерненка

У представництві Європейського союзу в Україні знають про винесений одеському активісту Сергієві Стерненку вирок та про реакції, які він викликав в українському суспільстві. Про це відомство заявило у відповідь на запит Радіо Свобода.

«Ми очікуємо, що українська влада забезпечить належний процес на наступних етапах судового розгляду. Ми наголошуємо на необхідності впровадження реформи верховенства права, зокрема судової системи, що забезпечить незалежність та об’єктивність і, таким чином, покращить довіру українців до судових рішень», – заявили в представництві ЄС в Україні.

Кілька українських правозахисних організацій у спільній заяві, оприлюдненій 25 лютого, заявили, що справа Сергія Стерненка спричинила значний суспільний резонанс і привернула увагу до браку довіри до судів в Україні.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що дізнався про вирок активісту Сергієві Стерненку безпосередньо у день оголошення і не розуміє «героїзації» його персони.

Заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов у інтерв’ю виданню «Цензор.нет» заявив, що офіційна реакція з боку президента на рішення суду першої інстанції у справі активіста Сергія Стерненка наразі може розглядатися як тиск на суд апеляційної інстанції та сторону обвинувачення.

23 лютого Приморський суд Одеси визнав громадського активіста Сергія Стерненка винним у справі про викрадення. Його засудили загалом до семи років і трьох місяців ув’язнення та конфіскації половини наявного майна за обвинуваченням у розбої. Він відкидає звинувачення та планує оскаржити вирок. У день вироку і 27 лютого люди масово вийшли на вулиці на підтримку Стерненка і за справедливий суд в Україні.