Про роботу сонячних електростанцій на Одещині

Цими днями, коли від обмеження електропостачання страждають мешканці майже усіх населених пунктів Одещини, користувачі місцевих чатів та груп в соцмережах почали виказувати обурення щодо роботи сонячних електростанцій. Мовляв, чому, знаходячись на території міст та громад, вони не можуть забезпечити нас електроенергією.

Журналісти видання «Рені-Одеса» навіть натрапили у «Ренійському міському чаті UA» на заклики до диверсійних дій щодо цього важливого об’єкту.

Аби з’ясувати чи можливо взагалі подавати в міста та села електроенергією від розташованих поблизу електростанцій,  журналісти звернулися до директора СЕС «Лиманська Енерджі» Андрія Маргази.

«Спробую пояснити наочно. Великі електростанції (усі, в тому числі й сонячні) підключені до єдиної енергосистеми України, якою керує Оператор Систем Передачі (Національна Енергетична Компанія Укренерго). Таким чином, і наш об’єкт фізично підключений до мереж Укренерго та підключити його до споживачів міста неможливо. На жаль, це так.

Енергосистему країни можна уявити як велике водосховище, в яке всі електростанції (теплові, атомні, сонячні та інші) передають електроенергію та наповнюють його. А НЕК Укренерго керує системою та визначає, кому, як і в якому обсязі направити зібрану електроенергію. В умовах війни з росією наша енергетична інфраструктура дуже постраждала, і НЕК Укренерго змушена обмежувати подачу електроенергії, спрямувати її тільки на критичну інфраструктуру.

Також Андрій Маргаза додав, що ремонтні роботи на енергетичних об’єктах йдуть цілодобово і робиться все можливе та неможливе, щоб повернути світло людям максимально оперативно, та попросив користуватися лише перевіреною інформацією з офіційних джерел НЕК Укренерго.

Джерело