В Одесі обговорюватимуть долю пам’ятника Пушкіну

В  Одесі місцева влада може розглянути питання про перенесення або демонтаж пам’ятника російському поету Олександру Пушкіну на однойменній вулиці, а також про зміну її назви. Про це у своєму відео розповів депутат Одеської міської ради Петро Обухов.

“Що стосується пам’ятника Пушкіну на Думській площі, я думаю, що тут буде онлайн-голосування, як це було з пам’ятником Катерині II, аби одесити висловилися, що вони думають, що з ним робити. Бо саме одесити встановлювали цей пам’ятник 134 роки тому, саме одесити повинні вирішити, що з ним буде зараз”, — зазначив депутат у відео.

Днями пам’ятник Пушкіну біля мерії одеський художник Ярослав Войцеховський облив фарбою. Він пояснив, що таким чином висловив свою думку щодо “нелогічності під час війни мати памʼятник головному поету тих, хто нас нищить”.

Водночас в Одесі члени міської історико-топонімічної комісії вирішили залишити у міському просторі пам’ятники поету Пушкіну на Приморському бульварі, князю Воронцову на Соборній площі, Олександрівську колону у парку Шевченка.

Джерело