В Одесі перевірили доступність громадських туалетів для людей з інвалідністю

Виявилося, що таких вбиралень у місті налічується 21. У сучасному суспільстві питання доступності громадських приміщень для людей з інвалідністю є одним з важливих аспектів соціальної справедливості та рівності.

Про це розповів представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю ОВА Олег Соколов.

Після численних запитів та діалогу з Департаментом міського господарства Одеської міської ради було розроблено перелік адрес, де знаходяться вбиральні для людей з інвалідністю. Це велике досягнення, але, на жаль, лише початок шляху до повноцінної доступності, – ділиться посадовець на своїй сторінці.

Стало відомо, скільки в Одесі громадських туалетів для людей з інвалідністю  (фото) — УСІ Online

Однак, моніторинг перших п’яти громадських вбиралень показав як позитивні аспекти, так і недоліки. Одним з головних відкриттів стало те, що по місту відсутні вказівники, як знайти найближчу доступну громадську вбиральню. Це ускладнює процес їхнього пошуку для тих, хто не має точних адрес.

Проте, позитивним аспектом є те, що за допомогою Google Maps вбиральні можна знайти легко.

Стало відомо, скільки в Одесі громадських туалетів для людей з інвалідністю  (фото). Читайте на UKR.NET

У процесі моніторингу були висунуті рекомендації, спрямовані на поліпшення умов для людей з інвалідністю. Серед них – встановлення відкидних поручнів, відсутність перешкод під раковиною та належне розташування дзеркал. Також вказано на необхідність встановлення вказівників, що вказують шлях до громадських вбиралень для людей з інвалідністю, – наголошує Олег Соколов.

Попри певні недоліки, один з об’єктів приємно вразив – вбиральня з душем, що працює.

Загалом, моніторинг перших п’яти громадських вбиралень в Одесі показав, що хоча є ще багато роботи, початок зроблено, і наша спільна робота над подальшими покращеннями може зробити наше місто більш дружнім та доступним для всіх його мешканців.

Джерело