В Одеській музичній академії виявлено фінансові порушення

В одеській академії виявили факультет-привид без кафедр, але з деканом, якому вже виплачено понад 1 млн грн зарплати. Про це повідомляє Південний офіс Держаудитслужби.

Аудиторами встановлено, що Одеська національна музична академії імені А.В. Нежданової зайво витратила понад 2 млн грн бюджетних коштів.

Зокрема, з’ясувалося, що в академії було створено факультет заочної та магістерської підготовки, який не об’єднує жодної кафедри та лабораторії (що є порушенням Закону України «Про вищу освіту»). За рахунок коштів загального фонду бюджету також введено посаду декана вказаного факультету, на утримання якого зайво витрачено бюджетних коштів на понад один мільйон гривень.

Як з’ясувалося, в академії також з порушенням законодавства та понад встановлений ліміт було виплачено на півмільйона гривень стипендій студентам денної форми, які навчалися за державним замовленням, а в окремих випадках безпідставно виплачувалися стипендії у завищеному розмірі.

Загалом виявлені під час ревізії порушення в Академії призвели до втрат на суму 2 млн 335 тис. грн.

На шістьох відповідальних посадових осіб навчального закладу складені протоколи щодо притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Матеріали ревізії передані до Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Джерело