В Одеській області стали менше хворіти на коронавірус

Ситуація з коронавірусом в Одеській області: кількість хворих

Ситуація з грипом наразі контрольована

Зараження підвидом штаму коронавірусу Omicron, або «Кракен», на Одещині зафіксовано не було. Також за останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 3,4% за рахунок дітей.

Про це повідомляє «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України».

Проте серед дорослого населення відмічалось незначне зростання захворюваності на SARS-CoV на 1,4% (283 випадків проти 279). Рівень госпіталізації знизився на 25,9% — усього до лікарні потрапили 80 осіб.  

З початку 2023 року  в Одеській області зареєстровано 993 лабораторно підтверджені випадки COVID-19. Усього фіксували 12 летальних випадків. 

В Україні вже зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 Omicron XBB.1.5, або «Кракен». Випадок зафіксували у Сумській області.

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції знаходиться на сезонному рівні. Загальний рівень захворюваності за останній тиждень залишився практично на рівні попереднього тижня. У тому числі серед дорослих спостерігалось зниження на 4%, водночас серед дітей відмічався незначний ріст на 1%.

Рівень госпіталізації зріс на 10%, більше до лікарень потрапляло доросле населення. Найвищий її рівень реєструвався в Болградському та Ізмаїльському районах.

За даними досліджень серед населення спостерігалась одночасна циркуляція вірусів грипу типу А та не грипозної етіології (адено-, рино-, РС-вірус, метапневмовірус та SARS-CoV-2). Всього за тиждень обстежено на грип 224 особи.З початку епідсезону, за даними закладів  охорони здоров’я, щеплено проти грипу 11804 особи, у тому числі 4679 медичних працівників.

Ситуація у світі навколо COVID-19 залишається нестабільною. Зʼявляються нові види й підвиди хвороби. Останнім часом епідеміологи звертають увагу на розповсюдження нового штаму під назвою ХВВ.1.5, який вперше був виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року.