Як вшановують на Одещині пам’ять загиблих героїв

Меморіал пам’яті війсковослужбовців, які загинули в зоні антитерористичної операції, а згодом операції об’єднаних сил  та під час виконання бойових завдань відкрили в одесі на території  військової частини Національної гвардії України. На відкритті побувала кореспондентка Інтента

На меморіалі викарбовані імена чотирьох загиблих Нацгвардійців. Удова одного з них —  Геннадія Хитрика, який загинув у 2014 році взяла участь у відкритті меморіалу.   Військовий отримав поранення на блокпосту під Маріуполем та помер у лікарні від отриманих ран.

Між тим історико-топонімічна комісія Одеської міської ради вирішила встановити в місті меморіальну дошку на честь чеченського співака Імама Алімсултанова.

У лютому меморіальну дошку випускнику навчального закладу Юрію Бондаренку, який загинув на війні, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України відкрили в Болградському ліцеї №3. При цьому, як стверджують журналісти видання, представників міської та районної влади на зоході не було.

Юрій Бондаренко народився 14 серпня 1989 року в Болграді. У 2004 році закінчив Болградську середню школу №3.  З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну його призвали до лав Збройних Сил України.

Він був стрільцем, помічником гранатометника стрілецької роти стрілецького батальйону. Під час виконання бойового завдання 30 вересня 2022 року в Херсонській області загинув внаслідок множинних осколкових поранень. Юрія Бондаренко поховали в Болграді 2 жовтня минулого року.

У жовтні 2022 року педагогічний колектив та випускники Ренійської школи №1 (нині філія №1 опорної школи №6) також звернулися до Ренійської міської ради з проханням дозволити їм встановити на фасаді будівлі меморіальну дошку на згадку про випускника цієї школи Станіслава Топала, який загинув 3 квітня 2022 року під час захисту Маріуполя.

Станіслава Топала змогли поховати лише 21 липня через 108 днів після загибелі. Поховали його спочатку в Маріуполі місцеві мешканці, які також зберегли його документи. Понад три місяці батьки намагалися отримати тіло сина, щоб поховати його на рідній землі. В окупованому Маріуполі тіло було ексгумовано і в процесі обміну 30 загиблих було доставлено до Києва — для подальшого поховання в братській могилі проте батьки хлопця наполягли на похованні його саме в Рені.

У червні того ж року активісти організації «Зелений лист» та «Експертно-аналітичної агенції «Група 2 травня»» урочисто відкрили 13 червня в Одесі меморіальну дошку пам’яті Ігорю Іванову — активісту «Евромайдана», який загинув одним з перших під час зіткнень 2 травня 2014 року. Аналогічна табличка встановлена на місці його загибелі на розі вулиці Грецької та Преображенської. 

У вересні 2021 року поліцейські розпочали перевірку за фактом псування дошки, встановленої в пам’ять про десятника організації «Правий сектор» Ігоря Іванова, який загинув під час зіткнень проукраїнських і проросійських активістів 2 травня 2014 року в Одесі.