Затриманий на Одещині редактор вступив до лав ЗСУ

В Одеському ТЦК прокоментували затримання головного редактора «ЕП»: був оголошений в розшук. Йдеться про Дмитра Дєнкова, якого напередодні затримали представники Державної прикордонної служби України в Одеській області і передали до Білгород-Дністровського районного ТЦК. Пізніше він сам вийшов на зв»язок і заякив, що долучається до лав Сил оборони.

Про це повідомили в Одеському обласному ТЦК та СП.

Щодо ситуації навколо головного редактора «Економічної правди» Дмитра Дєнкова у ТЦК повідомили, що «зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані, на підставі чого був оголошений в розшук у встановленому порядку».

Зазначені громадянином підстави для переміщення транзитною ділянкою з режимними обмеженнями не були підтверджені документально, як і підстави для невчасного оновлення облікових даних. 

Щодо громадянина службовими особами ДПСУ складено адмінпротокол, чоловіка доставлено до РТЦК та СП. Ураховуючи розбіжності щодо ситуації, які виникли в публічній площині, питання перебуває на контролі керівництва Одеського обласного ТЦК та СП, – йдеться у повідомленні.

Також у ТЦК нагадали, що відповідно до норм чинного законодавства  військовозобов’язані повинні оновити свої дані у районих ТЦК та СП, а захист України – конституційний обов’язок усіх громадян і ця норма не трансформується залежно від суспільного чи професійного статусу будь-кого.

Додамо, що вчора у ЗМІ зйявилася інформація про те, що головного редактора «Економічної правди» Дмитра Дєнкова утримують вже добу у Білгород-Дністровському районному ТЦК. При цьому він був позбавлений зв’язку, і його батьки дізналися де він знаходиться лише після звернення до поліції. Новина про це викликала резонанс.

Проте ввечері на сторінці Дмитра з’явився такий допис:

Друзі, дуже дякую за підтримку. Я ще ніколи подібного не відчував. Зі мною все гаразд, ми порозумілись з Білгород-Дністровським ТЦК і я незабаром долучусь до підрозділу, до якого хотів ще до цього інциденту. Незабаром розповім. Це кращий для мене варіант.

Трохи згодом головна редакторка «Української правди» (до складу якої входить «Економічна правда») Севгіль Мусаєва зазначила, що інформація про те, що нібито Дмитро довгий час не оновлював свої облікові дані, не відповідає дійсності. А таке затримання з позбавленням людини зв’язку є незаконним.

Джерело