На Одещині гніздяться червонокнижні «червоні качки»

Мабуть, прилетіли з Асканії-Нова.

У НПП «Тузлівські лимани» помічені гніздування рідкісних птахів — огарів, яких ще називають червоними качками через колір оперіння. Про це повідомив еколог Іван Русєв.

«Голос і звички цього птаха дуже нагадують гусака, тому легко запам’ятати, що він відноситься до гусеподібних птахів. Буддисти вважають цього незвичайного птаха священним. На їхню думку, він приносить спокій та умиротворення. Огара ще називають червоною качкою через цегляно-червоний колір його оперення. Шия і голова цих птахів дещо світліші, ніж тулуб. Іноді зустрічаються особини із білою головою. Огар – птах дуже крикливий. Його крик різкий і неприємний, нагадує гусячий. На території нашого нацпарку із середини квітня зареєстровано різні групи огарів, максимальною чисельністю 150 птахів. Вони, ймовірно, прилетіли з Асканії-Нова з зони окупації та тримаються зараз у нас», — написав еколог.

Варто відзначити, що огар — моногамний птах та вибирає партнера на все життя. Огарі харчуються в нацпарку як рослинною їжею, так і їжею тваринного походження — поїдають траву, молоді пагони, злаки та насіння, а також полюють на комах, рачків, личинок, молюсків, рибу та жаб.