На Одещині зграя фламінго вперше вивела пташенят

В 2023 році в Національному парку “Тузлівські лимани” вперше за весь час спостережень велика зграя фламінго у кількості більше 500 птахів оселилася та вивела потомство. Як повідомили в нацпарку, всього вилупилося 192 пташеня.

В 2017 році фламінго намагалися оселитися в Херсонській області, але тоді народилися тільки 3 пташеня і їх доля невідома. Після початку повномасштабної війни та окупації Херсонської області, фламінго відчули небезпеку російських окупантів і не повернулися туди.

В 2023 році навесні велика зграя фламінго оселилася біля села Базарь’янка. Птахи збудували 270 гнізд, але близькість до людей їх постійно турбувала – до них приходили діти, собаки, браконьєри… Тому птахи залишили свої побудовані гнізда і почали шукати більш спокійне місце для гніздування. В кінці червня 2023 року фламінго загніздилися на межі великих Тузлівських лиманів Шагани та Алібей.

Пташенят, яких вдалося зловити, акуратно зважили, заміряли низку параметрів, узяли проби на паразитів, окільцювали, пофоткали і з любов’ю випустили. Пухнастики виявилися міцної статури – середня вага малюків 2,4 кг. Якщо фламінго відчують цього разу безпеку в Одеській області, то вони будуть повертатися сюди знов і знов. І після Перемоги багато українців зможуть приїхати у нацпарк у гості і подивитися на диво природи – рожеві фламінго.

Фото: Іван Русєв, “Зелений лист”, Соломія Бобровська.

Джерело