Співробітники Служби безпеки України затримали заступника Білгород-Дністровського міського голови та ще трьох членів злочинної групи через причетність до незаконних оборудок із державними землями на березі Дністровського лиману. Вони розробили механізм з протиправного заволодіння землями рекреаційного призначення комунальної власності шляхом підробки документів.
Як повідомили в СБУ, право власності на земельні ділянки оформляли на підставних осіб, оформивши перед цим право власності на неіснуючі об’єкти нерухомості – житлові будинки, які нібито там знаходились ще до 1992 року. Ці підроблені документи стали підставою для відведення земель комунальної власності на березі Дністровського лиману.
![](https://culturemeter.od.ua/wp-content/uploads/2024/05/440879371_829242759231503_7992913196608989284_n.jpg)
Відчуження земель рекреаційного призначення відбувалося із цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)». У такий спосіб підозрювані заволоділи 7 земельними ділянками площею понад 1,5 га на узбережжі Дністровського лиману, з яких 2 ділянки організатор встигла продати.
Заступнику мера та трьом співвиконавцям повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (придбання права на майно, шляхом обману (шахрайство), вчинене організованою групою, ч. 2 ст. 209 (легалізація, відмивання майна, одержаного злочинним шляхом), ч. 3 ст. 28 ч. 3, 4 ст. 358 (підробка документів та їх використання, вчинене організованою групою осіб) Кримінального кодексу України.
За клопотанням прокурора організатору земельної схеми обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4,3 млн грн, а її чоловіку – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 4 млн гривень.