Одеські моряки можуть отримати кваліфікаційні документи через представника

Відповідні зміни до постанови №1499 були прийняті Урядом на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Моряки відтепер можуть подати заяву та отримати кваліфікаційні документи через представника. У разі, якщо моряк знаходиться в рейсі, він може подати заяву та отримати кваліфікаційні документи дистанційно через довірену особу.

Нагадаємо, що зараз єдиним законним способом підтвердити професійну компетентність та отримати кваліфікаційні документи є звернення до Адміністрації судноплавства або ДП «Моррічсервіс»  у встановленому Положенням порядку.

Положення про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння було розроблене Мінінфраструктури з метою усунення корупційних ризиків в процедурі дипломування та приведення її у відповідність міжнародним стандартам відповідно до Конвенції ПДНВ 1978 року.

За даними UNCTAD (Конференція ООН з питань торгівлі та розвитку), у 2021 році Україна зайняла 6 місце у світі за кількістю працюючих моряків, що становить понад 4% працівників морської галузі світу. Самі ж моряки щорічно забезпечують значний притік валюти в національну економіку та привозять в Україну в середньому близько 3-4 мільярдів доларів.

Джерело